İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ
KREDİ HESAPLAMA ARACI

Mobil Şube

Başvuru ve Mobil Uygulama Yükleme

ABank mobil şube uygulamasını kullanabilmeniz için Bireysel İnternet Bankacılığı müşterimiz olmanız gerekmektedir. İnternet Bankacılığı olmayan bireysel müşterilerimiz şubeden form doldurarak internet ve mobil şubesini kullanabilirler. Bireysel müşterimiz olmayan kişiler ise, https://dijital.abank.com.tr/ adresinden başvurarak müşterimiz olabilirler.

ABank mobil şube uygulamasını internet şubesine giriş yaptığınız bilgiler (kullanıcı adı ve şifre) ile kullanabilirsiniz.

iPhone, iPod Touch ve iPad kullanıcısı iseniz uygulamamızı Apple Store üzerinden, Android kullanıcısı iseniz Google Play uygulama dükkanı üzerinden yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ABank Mobil'i yüklemek için tıklayın.

Yenilikler

- ABank Mobil uygulaması ile kredi hesaplama/başvuru, mevduat faiz oranı hesaplama/başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

- Tek tuşla Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz. 

Yapabileceğiniz İşlemler

 • Varlık/Borç Özeti
 • Hesap Bilgileri
 • Hesap Hareketleri
 • Vadeli Hesap Açılışı
 • Vadeli Döviz Hesap Açılışı
 • Vadeli Hesap Kapama
 • Vadesiz Hesap Açılışı
 • Vadesiz Döviz Hesap Açılışı
 • Vadesiz Hesap Kapama
 • Hesaplarım Arası Havale
 • Başka Hesaba Havale
 • Hesaba EFT
 • Swift Yurtiçi
 • Swift Yurtdışı
 • Swift İzleme
 • İleri Tarihli Havale Talimatı
 • İleri Tarihli EFT Talimatı
 • İleri Tarihli Talimat İzleme
 • Kredi İzleme

İşlem ve Limit Saatleri

 
İşlem Günlük İşlem Limiti İşlem Saatleri
Alt Limit Üst Limit Başlangıç Bitiş
EFT 10,00 TL 250,000 TL 08:00 17:15
Virman 0,01 TL Sınırsız 24 Saat 24 Saat
Havale 0,01 TL 250.000 TL 24 Saat 24 Saat
Yurtiçi Swift 50 TL 150.000 TL 24 Saat 24 Saat
Yurtdışı Swift 50 TL 150.000 TL 24 Saat 24 Saat
Vadeli Hesap Açma 1.000 TL 5.000.000 TL 24 Saat 24 Saat

*Swift talimatları; USD ve EUR'da 1, diğer dövizlerde 2 gün valörlüdür.

*Vadeli Hesaplar 17:00’den sonra 1 gün valörlü olarak açılmaktadır.

Güvenlik

ABank Güvenlik Unsurları

ABank İnternet Şubesi, müşterilerine yüksek güvenlikli kullanım olanağı sağlamaktadır. ABank güvenlik unsurları aşağıdaki gibidir:

- SSL 256 Bit Şifreleme: ABank İnternet Şubesi SSL 3.0, 256 bit şifreleme sistemiyle korunmaktadır. Bu sistem sayesinde bilgisayarınız ile bankacılık sistemi arasında güvenli bir hat kurulur. Tüm dünyada yaygın olarak güvenlik amaçlı kullanılan bu sistem sayesinde bilgileriniz ve hesaplarınız güvenliktedir.

- Sanal Klavye: Kötü niyetli kişilerin İnternet Şubesi şifresini çalmak için kullandıkları “Screenlogger” ve “Keylogger” gibi programları etkisiz hale getiren bir güvenlik uygulamasıdır.

- Son Başarılı Giriş/Son Hatalı Giriş Gösterilmesi: Buradan İnternet Şubesi’ne giriş yaptığınız tarih ve saat bilgilerini kontrol ederek, bilginiz dışında bir giriş olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

- SMS Şifre: İnternet Şubesi’ne erişiminizde ekstra güvenlik sağlayan, EFT/Havale işlemleri, güvenlik ayarları güncelleme işlemleri gibi ikinci onay istenen yerlerde cep telefonunuza gönderilen güvenlik şifresidir.

- Şifre Cihazı: İnternet Şubesi’ne erişiminizde aynı SMS şifrede olduğu gibi ekstra güvenlik sağlayan, EFT/Havale işlemleri, güvenlik ayarları güncelleme işlemleri gibi ikinci onay istenen yerlerde cep telefonunuza gönderilen güvenlik şifresi üreten cihazdır.

- Otomatik Oturum Sonlandırma: Güvenli çıkış işlemini yapmadan İnternet Şubesi’nin başından ayrıldığınız durumlarda, izinsiz girişleri engellemek amacıyla ABank İnternet Şubesi oturumu 5 dakika sonra otomatik olarak kapatılır.

- Para Transferi Uyarısı: Belirli limitler dahilinde hesabınızdan çıkan tutarlar hakkında e-posta ve SMS ile bilgilendirilirsiniz.

- Görüntüleme Amaçlı Kullanım: ABank müşterilerine işlem yapmadan sadece görüntüleme amaçlı İnternet Şubesi kullanılması olanağını da sağlar.

Dolandırıcılık Yöntemleri ve Korunma

Mobil Şube Önemli Uyarılar

- ABank Dijital Mobil Bankacılık uygulamasını Apple Store veya Google Play Store. uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

- Zararlı uygulamalardan korunmak için, cihaz ayarlarınızda bulunan “market dışı uygulamaların yüklenmesi” seçeneği işaretli olmamalıdır.

- Apple Store veya Google Play Store haricinde özel bir link ile cihazınıza gelen yüklemeleri asla tıklamayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Mobil şube uygulamasını indirirken bir ücret öder miyim?

Mobil şube uygulamasını indirmek ücretsizdir.

Mobil Şube uygulamasını nasıl yükleyebilirim?

Apple kullanıcıları için App Store uygulamasından, Android kullanıcıları ise, Google Play Store uygulamasından yüklenebilir.

Mobil Şubeden yaptığım işlemler için ücret öder miyim?

ABank mobil şubeden yapılan işlemler ücretsizdir.

ABank müşterisi olmak istiyorum. Şubeye gitmem gerekli mi?

Şubemize gitmeniz şart değildir. İnternetten, https://dijital.abank.com.tr web adresimizi kullanarak müşterimiz olabilirsiniz.

ABank Mobil Şubesini kimler kullanabilir?

ABank Mobil Şubesi, bankamızda hesabı bulunan tüm Bireysel ve Kurumsal müşterilerimizin kullanımına açıktır. Müşterimiz olmayan ancak Mobil Şubesini kullanmak isteyen herkes, şubelerimiz aracılığı ile başvuru formunu doldurarak bu hizmetimizden faydalanabilir.

ABank Mobil Şubesini kullanmak için herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu?

ABank Mobil Şubesi’ni kullanılabilmeniz için, hesap açılış formuna internet bankacılığı kullanıcı adının yazılması yeterli olacaktır. İnternet Şubesi giriş şifresi SMS ile cep telefonunuza iletilecektir.

ABank Mobil Şubesi'nden herhangi bir finansal işlem yaptığım zaman, bu işlemin bilgisi anlık olarak işlem bilgilerimde görebilir miyim?

ABank Mobil Şubesi'nden yapılan tüm finansal işlemler, anında işlem bilgilerinizde görünür.

ABank Mobil Şubesi'nden günün her saati EFT yapabilir miyim?

EFT işlemlerini ABank Mobil Şubesi aracılığıyla her iş günü saat 08:00 - 17:00 arası gerçekleştirebilirsiniz. Bu saatler dışında izleyen iş günü için veya istediğiniz bir gün için ileri tarihli EFT talimatı verebilirsiniz.

ABank Mobil Şubesi'nde işlem yaparken bilgisayarım herhangi bir sebeple çökerse, kapanırsa veya internet bağlantım koparsa işlemlerimin gerçekleşip gerçekleşmediğini nasıl öğrenebilirim?

444 00 55 / 0850 225 00 55 ABank Çağrı Merkezi'ne ulaşıp işleminiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ABank Mobil Şubesi'nden yaptığınız tüm hesap hareketlerini görebilirsiniz.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat