İNTERNET ŞUBESİ
MENÜ

Basın Bültenleri ve Duyurular

Basın Bültenleri ve Duyurular

ABank 2017 İlk Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

26 Nisan 2017

ABank, The Commercial Bank ile Büyümeye Devam Ediyor

2017’nin ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan ABank, bir önceki yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü yüzde 31 artırarak 16,8 milyar TL’ye, mevduatlarını ise yüzde 35 oranında artışla 8,8 milyar TL seviyesine yükseltti. Banka, kredi hacminde yüzde 28 artış kaydederken; 24,1 milyon TL kar açıkladı.

ABank, 31 Mart 2017 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Konsolide olmayan finansal tablolarına göre ABank, bu yılın ilk çeyreğinde, başarılı bir performans göstererek aktif büyüklüğünü bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 31 artırarak 16 milyar 810 milyon TL seviyesine yükseltirken; kredi hacminde de 2016’nin ilk çeyreğine göre yüzde 28 artış kaydetti. Türk ekonomisine krediler aracılığıyla 10 milyar 597 milyon TL katkıda bulunan ABank; mevduatlarını ise, yüzde 35 oranında artışla, 8 milyar 795 milyon TL seviyesine yükseltti. Banka Mart 2017 sonu itibarıyla 24 milyon 183 bin TL kar açıkladı.

2017 ilk çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren ABank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner, ilk çeyreği başarıyla tamamladıklarını belirterek; “Bir önceki yılın aynı dönemine göre, aktiflerimizi yüzde 31, mevduatlarımızı yüzde 35 ve kredi hacmimizi yüzde 28 artırmayı başardık. Yine aynı dönemde, Türkiye ekonomisine krediler vasıtasıyla 10,6 milyar TL’ye yakın destek sağladık.” dedi.

ABank olarak The Commercial Bank’ın yüzde 100 iştiraki olduklarını hatırlatarak, sözlerine şöyle devam etti: “The Commercial Bank’ın vizyonuyla büyüyen hedeflerimiz doğrultusunda, 2017 yılında da, etkin risk yönetimi anlayışımızdan ödün vermeden, başta kurumsal ve ticari segmentler olmak üzere odaklandığımız tüm alanlarda iş hacmimizi genişletmeye devam edeceğiz. Hissedarımızın desteğiyle, farklılaşmış ve ihtisaslaşmış yapımızı daha da ileriye taşıyarak, sürdürülebilir büyümemize devam edeceğiz. Türkiye ve Katar arasında her geçen gün daha da gelişen ticari işbirliğine destek olmak ve bu işbirliğinden doğacak fırsatları değerlendirmek temel önceliklerimizden biri olmaya devam edecek.”

ABank’ın Kalite Standartlarına Uluslararası Onay

05 Nisan 2017

ABank; “Odaklı Bankacılık” stratejisi doğrultusunda güçlendirdiği, Müşteri Memnuniyeti Yönetimi (ISO 10002), Hizmet Kalite Yönetimi (ISO 9001) ve Bilgi Güvenliği Yönetimi (ISO 27001) sistemleri alanlarında, üst düzey uluslararası onay belgelerini aldı. Banka, yakın gelecekte iş sürekliliği ve bilgi sistemleri güvenliği konularındaki ek kalite sertifikasyonlarını almak için hazırlıklarına devam ediyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABank Operasyon ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı Tanol Türkoğlu, bu kalite onay belgelerinin, ABank’ın gelişim ve dönüşüm stratejisi olan Odaklı Bankacılığın tescillenmesi anlamına geldiğini vurgulayarak, şunları söyledi: “Odaklı Bankacılık kapsamında sistemlerimizi ve altyapımızı her zaman güçlü tutmak ana önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu sertifikasyon, hem bu alanlarda dünya standartlarında olduğumuzu net şekilde gösteriyor, hem de müşterilerimizin ilk tercihi olma hedefimiz doğrultusunda bizi motive ediyor.”

Bilgi Teknolojileri Güvenliğinin Hayati Önemi

Türkoğlu, günümüzde dijitalleşmenin iş dünyasında ulaştığı boyutun, iş sürekliliği ve bilgi teknolojileri güvenliğini daha da hayati hale getirdiğini vurgulayarak; “İşte bu nedenle, mevcut kalite sertifikalarımıza ek olarak önümüzdeki aylarda, bu alanlardaki kalite standartlarımızı da tescilletmeyi hedefliyoruz. Müşteri ve sektör odaklı vizyonumuz ile bu yeni sertifikalara sahip olmak için yaptığımız hazırlıklar, hizmet düzeyimizi daha da ileri taşıyacak. Süreçlerimizin ve teknik altyapımızın daha da yüksek standartlara sahip olması için çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

ABank 2017 sonuna kadar, Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi (TS ISO IEC 20000-1), Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri-BT İş Sürekliliği Yönetimi (ISO 22301) ve Kişisel Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 10012) alanlarıyla ilgili sertifikasyon için, denetim süreçlerini başlatmayı hedefliyor.

Üst Üste İki Kadın Genel Müdürü Olan İlk ve Tek Banka: ABank

08 Mart 2017

ABank’ın, üst yönetiminde 4, yönetim kurulunda ise 2 kadın yöneticisi bulunuyor.

Ülkemizin, üst üste iki kadın genel müdür deneyimi yaşamış ilk ve tek bankası ABank, kadın istihdamına yönelik hassasiyetiyle dikkat çekiyor.

ABank’ın, kadın istihdamı ve çalışan oranı konusundaki çıkış noktası, “eşitlik” vizyonu. Bankanın halihazırda, Genel Müdürü Müge Öner dâhil; üst yönetiminde 4, yönetim kurulunda ise 2 kadın yöneticisi bulunuyor.

Kadınların, ekonomik hayatlarını kendileri şekillendirmeye başladığında, gelirlerinin büyük çoğunluğunu eğitim, kültür gibi, yeniden üretim alanlarında harcadıkları, birçok araştırmada çıkan bir gerçek. Ayrıca iş yaşamı, kadınlara has yaklaşımlara, her geçen gün daha çok ihtiyaç duyuyor. Kadın dostu şirket tanımlamasına, her geçen gün daha fazla şirket giriyor.

Kadın istihdamında farkındalık!

Bu alanın erken örneklerinden ABank’ın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner, finans sektöründe kariyer yollarının ve terfilerin, öznel değerlendirmelerden çok, başarıya, performansa ve tecrübeye dayalı olduğunu vurgulayarak; “Bu da, cinsiyet ayrımı olmadan, çalışanların eşit koşullarda kendilerini geliştirmelerine ve kariyerlerinde ilerlemelerine uygun bir ortam yaratıyor. Bunun bankamızdaki doğal sonucu olarak, üst yönetimimizde 4, yönetim kurulumuzda ise 2 kadın liderimizin olmasından gurur duyuyoruz.” dedi.

Düşük kadın istihdamı

Avrupa ülkeleri ve Türkiye kapsamında yapılan karşılaştırmalı araştırmalarda, özellikle kadın istihdamı konusunda, Avrupa genelinin bir hayli gerisinde olduğumuzu vurgulayan Öner; sözlerine şöyle devam etti: “15–64 yaş gurubundaki erkek istihdamı, AB’de yüzde 71, Türkiye’de ise yüzde 70. Konu kadın istihdamına gelince, makas açılıyor. AB’deki kadınların yüzde 60’ı, Türkiye’deki kadınların ise sadece yüzde 30’u istihdam ediliyor. ABank olarak, bu somut veriden hareketle ve organizasyonumuzun her seviyesinde kadın-erkek eşitliği vizyonumuz doğrultusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeyi hedefliyoruz.”

Artan kadın yöneticiler

Öner, kadınların, dönemsel dalgalanmalardan bağımsız olarak, şirketlerin yönetiminde gitgide daha fazla söz sahibi olmaya başladığını da vurgulayarak; “Bu eğilimi çok sağlıklı buluyorum, zira başta Türkiye ekonomisi olmak üzere, tüm dünyanın dengeli ekonomik büyümesi, biraz da kadın istihdamının ve kadın yöneticilerin artmasıyla mümkün olabilir. Bunu, peş peşe 2 kadın genel müdür deneyimi yaşamış, ülkemizin ilk ve tek bankasının genel müdürü olarak söylemekten büyük gurur duyuyorum.” dedi.

ABank’ın 2016 yıl sonu itibariyle, 901 kişi olan toplam çalışanının 426’sının kadın olduğu belirtildi. Görüldüğü üzere, bankanın kadın istihdam oranı, yüzde 50’ye çok yakın.

Burdur GES ABank ve Tekno Ray Solar İş Birliği ile İşletmeye Alındı

14 Şubat 2017

Sektör ve müşteri odaklı stratejisiyle hedeflerine emin adımlarla ilerleyen ABank ile Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün en büyük projelerine imza atan Tekno Ray Solar’dan örnek proje işbirliği.

Odaklandığı alanlar arasına “yenilenebilir enerji” sektörünü de ekleyen ABank, fotovoltaik güneş enerjisi sektör lideri Tekno Ray Solar tarafından, Burdur Çallıca’da, kurulan güneş enerjisi santrali için; 96 ay vadeli, 6 milyon dolarlık finansman desteği sağladı.

29 Aralık 2016 itibariyle geçici kabulü yapılarak işletmeye alınan Burdur Çallıca GES’in, yıllık toplam 10.7 milyon kWh elektrik üretimi gerçekleştireceği belirtildi. Konya-Kızören’de üretime geçirdiği GES ile Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santraline sahip olan Tekno Ray Solar’ın, 7.4 milyon dolarlık yatırım ile kurduğu bu yeni santralinin; 1,2 MW gücünde 5.5 üniteden oluşan 6,6 MW’lık güce sahip olduğu ifade edildi. Ayrıca proje sayesinde, 20 bine yakın ağacın kurtarılması ve 10 bin tona yakın karbondioksit salınımının önüne geçileceği vurgulandı.

Toplamda 125 bin m2’lik alan üzerine kurulu olan yeni santral, Tekno Ray Solar’ın Türkiye’nin şebeke alt yapısına uygun olarak geliştirdiği, konusunda ilk ve tek olan “GES Uzaktan İzleme Sistemi” ile takip ediliyor.

Düzenlenen açılış töreninde konuşan ABank Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mete Hakan Güner, yenilenebilir enerji kaynaklarının, sürdürülebilir bir ekonomi ve ülkemizin ve dünyanın geleceği için hayati bir önemi olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Bu finansman desteği, sektör ve müşteri odaklı bankacılık stratejimizin önemli bir örneğidir. Bu konuda, bir sektör lideriyle işbirliği yapmaktan ve en önemli projelerinden birine finansal destek sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tekno Şirketler Grubu’nun bundan sonraki projelerinde de birlikte çalışmayı ümit ediyoruz.”

Tekno Şirketler Grubu CEO’su Altay Coşkunoğlu ise, Türkiye olarak enerjide dışa bağımlı bir ülke olduğumuzu ve enerjinin, ülkemizdeki cari açığın en temel kaynağını oluşturduğunu vurgulayarak; “Türkiye olarak enerji stratejimizi doğru planlayabilir ve her sene enerji ithalatı için ödediğimiz tutarı GES yatırımlarında kullanabilirsek, enerji ithalatımızı %75 oranında azaltabilir ve yaptığımız yatırımın karşılığını 3 sene içerisinde geri alabiliriz. Güneşi olmayan Almanya 44 GW kurulu GES gücüne sahip. Çin’in toplam yatırımları 50 GW’yi aştı ve ABD, sadece 2016 yılında 20 GW yatırım yaptı.” dedi.

Tekno Şirketler Grubu CFO’su Berna Meriç ise, “ABank yenilenebilir enerji kaynaklarına gösterdiği hassasiyeti, bu projemize sağladığı finansman desteğiyle ispatladı. Bu tür proje finansmanlarına, ülkemizdeki finans sektörünün bakış açısı ABank gibi devam ettiği sürece, hem kendi kendini ödeyen yatırımlar giderek büyüyecek hem de çevreci enerji desteklenmiş olacak. Bu bilinçle sektör lideri firmamız Tekno Ray Solar’a vermiş oldukları destekten dolayı ABank’a teşekkür eder, daha birçok projeye birlikte imza atmayı dileriz.” dedi.

ABank’ta sermaye artırımı ve yeni Yönetim Kurulu Başkanı

13 Şubat 2017

ABank’ın yüzde 100’üne sahip olan The Commercial Bank’in ilk icraatı 210 milyon TL’lik sermaye artırımı oldu. Ayrıca, hisse devrinin doğal sonucu olarak, ABank Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, The Commercial Bank Yönetim Kurulu Üyesi “Omar Hussain Alfardan” getirildi. The Commercial Bank CEO’su, “Joseph Abraham” ve “Paul Gossiaux”, ABank yönetim kuruluna giren yeni isimler olurken; ABank Genel Müdürü Müge Öner’in asaleten ataması gerçekleşti.

Yılsonunda, Körfez bölgesinin en önemli bankalarından The Commercial Bank’in yüzde 100 iştiraki haline gelen ABank, 2017’nin ilk sermaye artırımı, Yönetim Kurulu değişiklikleri ve Odaklı Bankacılık stratejisiyle; sürdürülebilir büyüme hedefine daha güçlü adımlarla ilerliyor.

ABank’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı, Omar Hussain Alfardan

Aralık 2016’da gerçekleşen hisse devrini takiben ABank Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, The Commercial Bank Yönetim Kurulu Üyesi “Omar Hussain Alfardan” getirildi. The Commercial Bank CEO’su Joseph Abraham ve Paul Gossiaux ise, ABank yönetim kuruluna giren yeni isimler oldular. Ayrıca ABank’ta Genel Müdürlük görevini Mart 2016’dan beri tüm yetki ve sorumluluklarıyla icra eden Müge Öner’in asaleten ataması gerçekleşti.

210 milyon TL’lik sermaye artırımı

ABank, 2016’nın ilk yarısında gerçekleştirdiği 150 milyon TL’lik sermaye artışını takiben 210 milyon TL’lik yeni artış ile 2017’nin ilk sermaye artırımını gerçekleştirirken; sürdürülebilir büyüme hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner, bu sermaye artırımının, Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank’ın, ABank’a ve Türkiye ekonomisine güveninin yeni bir göstergesi olduğunu vurgulayarak; “Son birkaç yılda, uluslararası alanda saygın bir bankayla aynı ailede olmanın faydalarını, sendikasyon kredileri ve tahvil ihracı gibi işlemlerde net olarak tecrübe etmiştik. The Commercial Bank sayesinde hissettiğimiz uluslararası itibar gurur vericiydi. Gerçekleşen son hisse devri ve bu yeni sermaye artırımı ise, hissedarımızın bankamıza desteğinde sürekliliğin de bir göstergesi” dedi. Öner, atılan bu adımların Odaklı Bankacılık stratejilerine ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

ABank’ın yüzde yüzü The Commercial Bank’ın.

19 Aralık 2016

Körfez bölgesinin en önemli bankalarından ve Katar’ın ilk özel bankası olan, The Commercial Bank (P.S.Q.C.), Anadolu Grubu’nda bulunan yüzde 25’lik hisseyi de alarak, ABank’ın tüm hisselerinin sahibi oldu. 

•The Commercial Bank Yönetim Kurulu Üyesi ve ABank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Omar Hussain Alfardan, bu hamlenin iki banka arasındaki sinerjiyi güçlendirerek, daha fazla entegrasyon yaratacağını belirtti.

•The Commercial Bank CEO’su Joseph Abraham, “ABank’a olan yatırımımız, Türkiye’yi orta ve uzun vadede çok önemli bir yatırım merkezi olarak gördüğümüzün somut bir göstergesi. ABank’ın yüzde yüz hissedarı olmak, Katar ve Türkiye’deki müşterilerimize, her iki ülkede kusursuz bir bankacılık deneyimi sunacağımız anlamına geliyor” dedi.

•Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ise, 3 yılı aşkın süredir son derece verimli şekilde devam eden ortaklık için teşekkür ederken, ABank’ı emin ellere teslim ettiklerini vurguladı.

•ABank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner ise, banka olarak artık bütünüyle dünyanın saygın finans kuruluşlarından birisi olan The Commercial Bank’ın bir parçası olduklarını vurgulayarak; Odaklı Bankacılık stratejisi ile sürdürülebilir büyüme hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti.

Katar’ın ilk özel bankası olan ve yenilikçi bankacılık vizyonu ile tanınan The Commercial Bank ve Anadolu Grubu arasındaki, ABank hisse devri tamamlandı. Temmuz 2013’te hisselerin yüzde 70,8’ini, Anadolu Grubu’ndan satın alan ve ardından hisse geri alımı işlemleriyle hisse oranını yüzde 75’e çıkaran The Commercial Bank (P.S.Q.C.); geriye kalan yüzde 25’lik hisseyi de, Anadolu Grubu’ndan 222,5 milyon dolara satın alarak, bankanın tümünün sahibi oldu.

3 yıl önce imzalanan hissedarlar sözleşmesi çerçevesinde gerçekleşen yüzde 25’lik hissenin satışına ilişkin karar, 2016 yılının Temmuz ayında KAP’a bildirilmişti.

 “Daha fazla işbirliği ve entegrasyon”

 Konuyla ilgili bir açıklama yapan The Commercial Bank Yönetim Kurulu Üyesi ve ABank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Omar Hussain Alfardan, “ABank’ın artık yüzde yüz The Commercial Bank iştiraki haline gelmesi; aynı iş yapış kültürü ile birlikte geniş sinerji olanaklarının yaratılmasını ve Katar ile Türkiye’deki tüm paydaşlarımızın hissedeceği avantajlar sunulmasını sağlamak amacıyla, daha da güçlü işbirliği ve entegrasyon fırsatlarının önünü açıyor” dedi.

“ABank ve Türk ekonomisi, bizim gelecek yatırım alanımız.”

 The Commercial Bank CEO’su Joseph Abraham ise, 2013 yılında başlayan bu yatırımlarının, Türk ekonomisine, bankacılık sektörüne ve çeyrek asırlık bir geçmişe sahip ABank’a güvenlerinin en güçlü göstergesi olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: “ABank, The Commercial Bank olarak bizim, Katar dışındaki en büyük ve üçüncü yatırımımız. Hedefimiz, Türk ekonomisinin büyük potansiyeli ve Katar ile Türkiye arasında her geçen gün güçlenen ticari bağlar sayesinde, ABank’ın grup içindeki payını artırmak olacak.”

“ABank’ı emin ellere teslim ediyoruz.”

Temmuz 2013 tarihinden bu yana geçen 3 yıl içindeki uyumlu ortaklığa dikkat çeken Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ise, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu yılın Temmuz ayında, ABank’taki kalan yüzde 25 oranındaki hissemizi, The Commercial Bank’a devretme kararımızı bildirmiştik. Düzenleyici kurumların onayını takiben, artık planlanan bu değişiklik tam olarak gerçekleşti ve ABank, 3 yıl önce imzalanan hissedarlar sözleşmesi çerçevesinde, The Commercial Bank’ın yüzde 100 iştiraki haline geldi. Özellikle uluslararası finans dünyasında sahip oldukları itibar ve bilgi birikimi sayesinde, The Commercial Bank ile 2013 yılında gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin olumlu yansımalarını gözlemledik. Hisse devrinin ilk gününden bugüne kadar, The Commercial Bank’in değerli kadrosuyla verimli ve başarılı bir işbirliği yaşadık. Büyük emek vererek bugünlere getirdiğimiz ABank’ı, şimdi emin ellere teslim ediyoruz. ABank, faaliyette olduğu süre içerisinde bankacılık alanında küresel ve yerel anlamda değişen birçok dinamiğe rağmen yoluna emin ve sağlam adımlarla devam ederek, üstlendiği misyonu yerine getirmek için çalıştı. ABank’ın, odaklı bankacılık stratejisi ve güçlü insan kaynağı ile bundan sonraki çalışmalarında da ülkemiz ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceğine inanıyorum.”

Hisse devrinin tüm taraflar için hayırlı olmasını dileyen Özilhan; ortaklık boyunca gösterdikleri yakınlık için The Commercial Bank üst düzey yönetimine teşekkürlerini sundu.

“41 yıllık The Commercial Bank ve 25 yıllık ABank”

ABank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner ise, bu gelişmenin ABank için önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayarak; “ABank olarak artık bütünüyle The Commercial Bank’ın bir parçasıyız. Bu hisse devri sürecinin bizzat kendisi, The Commercial Bank’ın, Türk ekonomisi ve ABank’a olan inancının somut göstergesidir. Son birkaç yılda, uluslararası anlamda saygın bir bankayla aynı aileden olmanın faydalarını, sendikasyon kredileri, sermaye benzeri kredi kullanımı ve tahvil ihracı gibi işlemlerde net olarak tecrübe ettik. The Commercial Bank sayesinde hissettiğimiz uluslararası itibar gurur vericiydi. Yaşadığımız bu tecrübeler de, bankamıza duyulan güvenin bir başka göstergesidir.” dedi.

ABank olarak, The Commercial Bank bilançosuna son 3 yıldır konsolide olduklarını belirten Öner, sözlerine şöyle devam etti: “Gerçekleşen son hisse devri, hedeflerimiz ve stratejimiz açısından bir değişiklik yaratmayacak. Ancak The Commercial Bank’ın bankamıza desteğini daha da artıracak. Sürdürülebilir büyüme yolculuğumuzda bize ekstra güç olmaya devam edecek. 41 yılı geri bırakan The Commercial Bank’ın uluslararası itibarı ve vizyonu, ABank’ın sürdürülebilir büyüme iştahını daha da artıracaktır.”

Ayrıca, bankanın Anadolu Grubu gibi Türkiye’nin en köklü gruplarından birine dayanan önemli bir iş yapma kültürüne ve mirasa sahip olduğuna değinen Öner, “Bu miras sayesinde ABank 25 yıllık geçmişinde zorlu dönemlerde sağlam yapısını koruyarak bugün bulunduğu konuma ulaşmıştır” dedi.

“Odaklı Bankacılık stratejisi ile sürdürülebilir büyüme”

ABank’ın hedeflerinden de bahseden Öner, “Banka olarak, 2015’ten, 2017’ye uzanan 3 yıllık dönüşüm sürecini kapsayan ve adını “Odaklı Bankacılık” olarak koyduğumuz büyüme stratejisiyle önemli yol kat ettik ve bu yolda ilerlemeye devam ederek, sürdürülebilir büyüme hedefimizi gerçekleştireceğiz” diyerek; odaklandıkları alanlarda müşterilerinin ana bankası olmak istediklerini de belirtti. Öner açıklamasında, “Bu yaklaşımla oluşturduğumuz iş modelimizin, sağlıklı aktif büyümesini ve sürdürülebilir karlılığı doğal olarak beraberinde getireceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte, 2017 yılında 25. yılımızı kutlayacağız. Çeyrek aşırı geride bırakacağımız 2017 yılının sonunda odaklı stratejimizin sonuçlarını net şekilde almaya başlayacağız. Kurumsal, Ticari ve Bireysel bankacılıkta müşterilerimizle ilişkilerimizi uzun vadeli bir işbirliğine dönüştürmek önceliğimiz.” dedi.

ABank'ın Web Sitesi Yenilendi

21 Kasım 2016

ABank’ın yeni kurumsal web sitesi, kullanıcı dostu yapısı ve mobil uyumluluk özelliği ile dikkat çekiyor.

"Odaklı bankacılık” vizyonu çerçevesinde, müşterileri tarafından ilk tercih edilen banka olmayı hedefleyen ABank, kurumsal web sitesini, gelişen teknolojik dinamiklere ve trendlere uygun olarak yeniledi.

Yeni ABank web sitesi, farklı cihaz tiplerine tam uyumlu ara yüzüyle, cep telefonundan, tablet ve bilgisayara kadar, tüm iletişim araçlarında ziyaretçilerine kaliteli bir deneyim yaşatıyor. Kullanıcı deneyimini ön plana taşıyan tasarımla ziyaretçiler, menüler arasında kaybolmadan, aradıklarını kolayca bulabiliyorlar. İşlevsel arama altyapısı ve sayfa sonlarındaki “Size nasıl yardımcı olabiliriz?” yardım modülü ile ziyaretçilerine aradıkları bilgiye zahmetsizce ulaşma imkanı sunuyor.

Bankanın yeni web sitesinde, tüm ürün ve hizmet sayfalarında bulunan “Bizimle İletişime Geçin” butonu sayesinde gerektiğinde ziyaretçilerin ihtiyaç duyduğu bilgiler bankanın ilgili şube veya bölümleri tarafından ziyaretçi ile bire bir iletişime geçilerek detaylı şekilde aktarılıyor.

ABank’tan Faiz İndirimi!

07 Kasım 2016

ABank ekonomiye desteğe devam ediyor. Banka, konut kredi faizini yüzde 0,85’e; ihtiyaç kredisi faizini ise yüzde 1,15’e indirdi.

ABank, 2 yıla kadar vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 0,89’dan, yüzde 0,85’e; 3-7 yıl arası vadede yüzde 0.99’dan, yüzde 0,90’a ve 8-10 yıl arası vadede ise, yüzde 1,20’den, yüzde 1,05’e indirdi. Banka ayrıca, ihtiyaç kredilerinde de bir indirime giderken, faiz oranlarını 24-48 ay arası vadede yüzde 1,22’den, yüzde 1,15’e çekti.  

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezin Erken; “Müşteri odaklı yeni bankacılık vizyonumuzla Türkiye ekonomisinin kesintisiz büyümesine destek vermeye devam ediyoruz.” dedi.

ABank’ta Yeni Üst Düzey Atama

28 Ekim 2016

Odaklı Bankacılık stratejisi ve uzman kadrosuyla, müşteri merkezli hizmetler sunan ABank’ın üst düzey yönetiminde yeni bir atama gerçekleştirildi. Bankanın İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine, Durul Selçuk getirildi. 

1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü tamamlayan Selçuk, 20 yılı aşkın süre boyunca ulusal ve uluslararası banka ve kurumlarda İnsan Kaynakları alanında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

ABank’a Leed Sertifikalı Teknoloji Üssü

06 Ekim 2016

ABank, Operasyon ve Teknoloji Merkezini, Platinum LEED sertifikasına sahip AND Plaza’ya taşıdı.

ABank’ın, 2015 yılında hayata geçirmeye başladığı “Odaklı Bankacılık” dönüşüm süreci fiziki olarak da şekillenmeye devam ediyor. Banka, Okmeydanı’ndaki Operasyon ve Teknoloji Merkezi’ni ve bazı yönetsel birimlerini; stratejik konumu, modern mimarisi ve teknik özellikleriyle dikkat çeken, LEED Platinum sertifikalı Kozyatağı AND Plaza’ya taşıdı. 

Bilgi sistemleri ile operasyon ve destek birimlerini kapsayan taşınma sürecinin tüm detaylarıyla planlaması ve yeni binanın teknolojik kapasitesi dikkat çekti. Bu taşınma ile ABank, Elmadağ’daki Genel Müdürlük ve AND Plaza’daki Operasyon ve Teknoloji Merkezi olmak üzere, tüm birimlerini 2 ana lokasyonda toplamış oldu.

Ayrıca, ABank’ın Kozyatağı Şubesi de, bankanın yeni mimari konsepti çerçevesinde yenilenerek; AND Plaza’nın giriş katında hizmet vermeye başladı.

Teknoloji üssüne, teknolojik bina

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABank Genel Müdürü Müge Öner; “Bu taşınma ile özellikle Bilgi Sistemleri birimlerimizin altyapı anlamında ihtiyacını karşılayan, aynı zamanda modern ve konforlu bir çalışma ortamı oluşturduk. AND Plaza’da yer aldığımız katlarda çalışma ortamımıza İstanbul’un ve Marmara Denizi’nin eşsiz manzarası eşlik edecek” dedi.

Taşınma süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiler veren Öner, sözlerine şöyle devam etti: “Çalışan sayısı bakımından bankamızın yaklaşık %30’unu kapsayan bir taşınma operasyonundan bahsediyoruz. Konunun hassasiyeti, azami özeni gerektiriyordu. Taşınma sürecinin her aşamasını çalışanlarımızla detaylı olarak paylaştık, fikirlerini aldık. Ayrıca taşınacak her birimimizin belirlediği temsilcilerle, AND Plaza’ya bir ön keşif ziyareti gerçekleştirdik. Keşifte, binanın yapısal ve teknolojik özellikleri ile plaza çevresi hakkında bilgilendirme yaparak çalışanlarımızın yeni binaya daha kolay adapte olmalarını sağladık.”

ABank Yönetimi ve Müşterileri Yeni Nesil Şube Açılışında Buluştu

03 Ekim 2016

ABank’ın, yeni nesil mimari konseptte inşa edilen Kozyatağı Şubesi’nin açılış kokteylinde, ana hissedar The Commercial Bank (Q.S.C.) ve Anadolu Grubu’nun üst düzey yöneticileri ile bankanın önemli iş ortakları bir araya geldi.

ABank, Odaklı Bankacılık vizyonunun en önemli bileşenlerinden birisi olan yeni nesil şube uygulamalarının son örneğini, İstanbul Kozyatağı Şubesi’nde hayata geçirdi.

Kurumsal, ticari ve bireysel müşterilere son derece modern bir ortamda, profesyonel ve bire bir hizmet deneyimini yaşatmak için kurgulanan yeni nesil şube konsepti; lounge konforundaki dinlenme alanları, özel görüşme odaları, teknolojik altyapısı ve iç mimari özellikleriyle alışılageldik banka şubesi algısından tamamen ayrışıyor.

Bankanın yeni Operasyon ve Teknoloji Merkezi’ne de ev sahipliği yapacak olan AND Plaza’nın giriş katında faaliyete geçen yeni nesil şubenin açılış kokteyli; Anadolu Grubu ve ABank Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, bankanın ana hissedarı The Commercial Bank (Q.S.C.)’ın Yönetim Kurulu üyesi ve ABank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Omar Alfardan, The Commercial Bank (Q.S.C.) CEO’su Joseph Abrahams ve ABank CEO’su Müge Öner’in de bulunduğu, üst yönetim ekibinin yanı sıra bankanın önemli iş ortaklarının geniş katılımıyla gerçekleştirildi..

ABank CEO’su Müge Öner, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, Odaklı Bankacılık vizyonunun bir yansıması olan yeni nesil şube konseptinin, müşterilerin beklentisi ve bankanın hedefleri doğrultusunda tüm şubelere uygulanmaya devam edeceğini belirtti.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme

17 Ekim 2016

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca, Alternatifbankı A.Ş. olarak, bilgilerinizin aşağıda açıklandığı çerçevede; kaydedilecek, saklanacak, güncellenecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda üçünçü kişilere açıklanabilecek / devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK’da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri;  5411 sayılı Bankacılık Kanunu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun ("BDDK") düzenlemeleri  ve  diğer mevzuat kapsamında acente sıfatıyla sunabileceklerimiz de dahil olmak üzere her türlü bankacılık, sermaye piyasası, sigorta acentalığı ve diğer ürün ve hizmetlerde kullanılmak; işlem sahibinin bilgilerini tespit için kimlik, adres ve diğer gerekli bilgileri kaydetmek; elektronik (SWIFT, internet / mobil bankacılık vs.) veya kağıt ortamında işleme dayanak olacak tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek; mevzuat, BDDK, TCMB ve diğer yetkili mercilerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak; talep edilen / diğer bankamız ürün / hizmetlerini sunabilmek ve akdettiğiniz sözleşmenin gereğini yerine getirmektir.

Yukarıda belirtilen amaçlarla, kişisel verilerin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar; Bankacılık Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerinin izin verdiği kişi veya kuruluşlar; bunlarla sınırlı olmamak üzere 5411 sayılı Bankacılık Kanunu madde 73 / 4’te sayılan finansal kuruluşlar ile diğer üçünçü kişiler; BDDK, Sermaye Piyasası Kurulu, TCMB gibi kamu tüzel kişileri; ana hissedarımız, doğrudan / dolaylı yurtiçi / yurtdışı iştiraklerimiz; bankacılık faaliyetlerimizi yürütmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı kuruluşları, yurtiçi / yurtdışı bankalar ve diğer üçünçü kişilerdir.

Kişisel verilerin toplanma yöntemi; Genel Müdürlük, Şubeler, kiosklar, ATM’ler, internet şubesi ve çağrı merkezi gibi kanallar aracılığıyla kişisel verileriniz sözlü, yazılı veya elektronik ortamda toplanabilir.

KVKK’nın 11. maddesi gereği haklarınız; Bankamıza başvurarak, kişisel verilerinizin; a) işlenip işlenmediğini öğrenme, b) işlenmişse bilgi talep etme, c) işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, ç) yurt içinde / yurt dışında aktarıldığı 3. kişileri bilme, d) eksik / yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme, e) KVKK’nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme, f) aktarıldığı 3. kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme, g) münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, ğ) kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme hakkına sahipsiniz.

ABank’tan Faiz İndirimi

11 Ağustos 2016

ABank ekonomiye desteğe devam ediyor, konut kredilerinde faizi yüzde 0,89’a indiriyor.

ABank, 2 yıla kadar vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 1,05’ten yüzde 0,89’a, 2-5 yıl arası vadede ise yüzde 1,10’dan yüzde 0,99’a indirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezin Erken, bu kararın öncelikle, Türkiye ekonomisinin kesintisiz büyümesine destek vermek amacı taşıdığını vurgulayarak; “Konut kredisinde faiz indirimine giden ilk bankalar arasında yer aldık. Yaşanan toplumsal dayanışma ve geleceğe duyulan güvenin devamının her şeyden önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu aynı zamanda müşteri odaklı yeni bankacılık vizyonumuzun bir yansımasıdır.” dedi.

ABank’tan Dayanışmaya Destek

08 Ağustos 2016

ABank,15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminde gazi olan vatandaşlarımız ve şehitlerimizin aileleri ve yakınları için Başbakanlık tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilerek başlatılan yardım kampanyasına destek verdi

Banka tarafından yapılan açıklamada, öncelikletüm ABank ailesi adınayaşanan bu menfur ve vahim darbe girişimi sırasında şehit olan yurttaşlarımıza, Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifa dilekleri paylaşılarak, şöyle devam edildi:

“15 Temmuz’da vuku bulan darbe teşebbüsünde gazi olan vatandaşlarımız ve şehitlerimizin aileleriyle dayanışma içinde olmak ve yaşanan acıları bir nebze hafifletmek amacıyla, Başbakanlığımızca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız görevlendirilerek başlatılan dayanışma kampanyasına; ABank olarak 1 milyon TL bağış yapılmasına karar verilmiştir. ABank olarak, demokrasimize, toplumsal barışımıza ve istikrarımıza yönelik bu vahim girişimi bir kez daha şiddetle kınıyor, içinden geçtiğimiz çetin süreçte ülke olarak gerçekleştirdiğimiz dayanışmanın, Türkiye’mizi çok kısa bir sürede daha da aydınlık günlere taşıyacağına inanıyoruz.”

ABank’a Global Güven

12 Temmuz 2016

ABank, 12 ülkeden 18 bankanın katılımıyla, 225 milyon USD tutarında sendikasyon kredisi temin etti. Bu kredi bankacılık ve finans çevreleri tarafından, hem ABank’a, hem bankanın ana hissedarı The Commercial Bank (Q.S.C.)’a ve hem de Türk bankacılık sektörüne duyulan güvenin bir göstergesi olarak yorumlandı.

Uygulamaya koyduğu “odaklı bankacılık” vizyonu çerçevesinde, müşterileri tarafından ilk tercih edilen çözüm ortağı olmayı hedefleyen ABank, 225 milyon USD tutarında 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi temin etti. USD 110 milyon ve EUR 103.75 milyon olmak üzere iki döviz cinsinden sağlanan kredinin fiyatı USD dilimi için L+1.40% EUR dilimi için ise Euribor+1.30% olarak gerçekleşti.

Temin edilen bu kredinin, hem ABank’a, hem de Türk bankacılık sektörüne duyulan güvenin önemli bir göstergesi olduğunu belirten ABank Genel Müdürü Müge Öner, bu kaynak ile ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ABank Uluslararası Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Şakir Sömek ise krediye 12 ülkeden 18 bankanın katıldığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “İşlemin geniş bir coğrafi yelpazede gerçekleşmesi ve ülke çeşitliliği Bankamızın farklı coğrafyalarda güçlü muhabirlik ilişkileri sürdürdüğünü teyit eder niteliktedir. İşlemimize körfez bölgesinden %28 oranında katılım sağlanmış olması ana hissedarımız The Commercial Bank (Q.S.C.)’ın güçlü desteğini göstermektedir. Başlıca ilişki bankalarımızdan oluşan kreditör bankalarımızla mevcut ilişkilerimiz güçlenerek devam edecektir. Emsal bankalar gurubunda yurtdışı borçlanma açısından başarılı bir konumda olan Bankamız yılın ikinci yarısında da, gerek dış ticaret kaynaklı gerekse diğer bire bir fonlama kaynaklarından oluşan tercihen uzun vadeli borçlanmalara da devam edecektir.”

ABank İnternet Şubesi Yenilendi

12 Temmuz 2016

Odaklı Bankacılık vizyonu ile Bireysel Bankacılık alanında kişiye özel ve ayrıcalıklı bankacılık deneyimi yaşatmayı hedefleyen ABank, internet şubesini tasarımsal ve işlevsel olarak yeniledi.

Kullanıcı dostu ABank internet şubesiyle, temel bankacılık hizmetlerinin dışında, uzatılan EFT gerçekleştirme saati ve sabit EFT limiti; kredi kartı ile fatura ödemesinin yapılabilmesi ve talimatının verilebilmesi; internet ve mobil şube işlem limitlerinin ortak hale getirilmesi gibi birçok işlem ve hizmeti kolaylıkla yapılabilirsiniz.

AYatırım Yoluna AMenkul Olarak Devam Ediyor

19 Nisan 2016

1997 yılında Anadolu Grubu şirketi ve ABank'ın iştiraki olarak kurulan AYatırım, 19 Nisan 2016 itibarıyla AMenkul olarak değişen unvanıyla çalışmalarına devam edecek.

AMenkul, 19 yıldır sermaye piyasalarında aracılık hizmetleri sunmaktadır.

Diners Club Card ayrıcalıklarını ABank ile keşfedin

08 Nisan 2016

Dünyada 600’ün üzerinde lounge’a ücretsiz giriş ve TAV Passport ayrıcalıklarından faydalanabilmeyi sağlıyor.

ABank, dünya çapında 185 ülkede milyonlarca işyerinde geçerli olan Diners Club ile işbirliği anlaşması imzaladı. ABank, bu anlaşma ile Diners Club Card’ı Türkiye’de müşterilerine sunan tek banka oldu.

Seyahat ve yeme-içme alanlarında dünyanın önde gelen markalarından biri olan Diners Club Card’ı Türkiye’ye tekrar getiren ABank, müşterilerinin restoran ziyaretlerinin yanı sıra dünyanın neresine olursa olsun gerçekleştirecekleri seyahatlerinden de en üst düzeyde keyif almalarını hedefliyor. Diners Club’ın dünya üzerinde sahip olduğu 600’den fazla lounge’a ücretsiz giriş sağlamasının yanında armağan ettiği TAV Passport Kart ile pek çok ayrıcalığa da sahip olan Diners Club Card, ABank’ın yüksek gelir grubundaki müşterilerine yönelik bireysel bankacılıktaki özel uygulamalarının en önemli adımlarından biri olduğu belirtiliyor.

YÜKSEK GELİR GRUBUNDAKİ MÜŞTERİLERE ÖZEL ÜRÜNLER

ABank Genel Müdürü Müge Öner, müşterilerine özel deneyim sunmaya odaklı bankacılığın ABank’ın önceliklerinden biri olduğunu söyledi. Öner, yüksek gelir grubundaki müşterilerini yeni ürünleriyle buluşturduklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Seçkin yaşamların kart programı olan Diners Club International ile işbirliği yaparak Diners Club Card’ı Türkiye’de kullanıma sunmaktan mutluluk duyuyoruz. ABank Diners Club Card ile müşterilerimizin hayatlarına değer katacağına inandığımız hizmetler ve ayrıcalıklar sunacağız.”

KATIL, KEŞFET, YAŞA

Diners Club Card’ın, ABank’ın bireysel bankacılıktaki hedef kitlesinin ihtiyaçlarını karşılamasında önemli bir adım olduğunu belirten ABank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezin Erken, yüksek prestijli, seyahatlerde ve restoranlarda müşterilerine ayrıcalıklar sağlayan ABank Diners Club Card’ı Platinum ve Black olmak üzere iki farklı ürün olarak sunduklarını söyledi. Erken, şöyle devam etti:

“Diners Club kredi kartını, bankamızın prestiji ve yeni müşteri kazanımı açısından önemli bir ürün olarak konumlandırıyoruz. Böylece ABank olarak müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak ve ABank Diners Club Card fırsatlarıyla seyahatlerinin her anından keyif almalarını sağlayacağız. Sloganımız olan “Katıl, Keşfet, Yaşa”nın da ifade ettiği gibi müşterilerimizin dünyayı keşfetmek ve onun güzelliklerini yaşamak için tek yapmaları gereken Diners Club’a katılmak.”

Diners Club International Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Diane Offereins Diners Club olarak müşterilerine her zaman en iyiyi sunmak üzere çalıştıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyada 30 milyondan fazla noktada kullanılabilen Diners Club Card’ın artık ABank aracılığıyla Türkiye’de de sunulmaya başlanmasının gururunu yaşıyoruz. EMEA Bölgesi’ndeki en önemli pazarlardan biri olan Türkiye, ayrıca bölgenin önde gelen merkezlerinden biri haline de geldi. Diners Club Card müşterileri de Türkiye’yi gerek iş gerekse de turistik olarak sıklıkla ziyaret ediyorlar. Türkiye’yi de hizmet ağımıza alarak dünya çapındaki müşterilerimize hem daha iyi destek vermeyi hem de daha iyi yapılandırılmış bir müşteri tabanı yaratmayı amaçlıyoruz.”

ABANK DINERS CLUB CARD’IN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR DÜNYASI

ABank Diners Club Card, dünyanın dört bir köşesindeki 600’den fazla lounge’dan ücretsiz yararlanmaktan TAV Passport kartının sunduğu eşsiz imkanlara ve Türkiye’nin önde gelen restoranlarında yüzde 25 indirime kadar pek çok avantaj içeriyor.

İşte ABank Diners Club Card’ın sunduğu avantaj ve hizmetlerin bazıları:

• ABank Diners Club Card sahipleri dünyada 600’den fazla lounge’dan, bir misafiriyle birlikte ücretsiz şekilde yararlanıyor.

• ABank Diners Club Black Card sahiplerine direkt olarak, ABank Diners Club Platinum Card sahiplerinin belirli bir limitteki harcama sözüne armağan edilen TAV Passport Kart ise havalimanlarında özel güvenlik geçişi, business class check-in, lounge kullanımı, ücretsiz vale/otopark ve indirimli araç kiralama ve diğer pek çok ayrıcalıklı hizmet sunuyor.

• ABank Diners Club Card’ın özel mil programı Club Miles, istenilen havayolundan istedikleri zaman aralığında kazandıkları miller sayesinde bilet alma imkanı sağlıyor.

• ABank Diners Club Card sahipleri ve misafirleri, Türkiye’nin önde gelen restoranlarında yüzde 25’e varan indirimlerden yararlanabiliyorlar.

• Diners Club Platinum Card talep başvuruları şubelerden yapılırken, Diners Club Black Card, davetiye yolu ile alınabilecek.

• ABank Diners Club Card’ın tüm avantaj ve özellikleri için www.abankdinersclub.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ABank’a Uluslararası Sermaye Piyasalarından büyük ilgi

12 Nisan 2016

300 milyon USD tutarında, 10 yıl vadeli tahvil ihracı, dünyanın çeşitli ülkelerinden 160’tan fazla yatırımcı tarafından yoğun talep gördü.

ABank’ın Yurt Dışı Sermaye Piyasalarından Basel 3 uyumlu sermaye benzeri 10 yıl vadeli tahvil ihracı dünyanın çeşitli ülkelerinden 4 kattan fazla talep görerek büyük bir başarı elde etti. 300 milyon USD tutarındaki işleme Uzakdoğu ve Avrupa’dan Körfez ülkelerine kadar 160’tan fazla yatırımcı ilgi gösterdi.

KAYNAK ABANK’IN SERMAYE TABANINI GÜÇLENDİREREK BÜYÜMESİNE İVME KAZANDIRACAK

ABank Genel Müdürü Müge Öner gerçekleşen işlemin başarısını şöyle değerlendirdi: “Singapur, Hong Kong, Londra, Dubai, Abu Dhabi ve Zürih’te gerçekleştirilen tanıtım turunun (roadshow) ardından bonomuza 4 kattan fazla talep gelmesi, Türk bankacılık sektörüne duyulan güven ve bankamızın uluslararası itibarı açısından son derece gurur verici bir sonuç. İşlem açılışından kısa bir süre sonra 500 milyon USD’ye ulaşan talebin kapanış öncesinde 1,3 milyar USD’ye kadar yükselmesi yoğun yatırımcı ilgisini net şekilde gösterdi. Bu ilgi sonucunda işlemin kupon fiyatı 8.75% seviyesinde gerçekleşti.”

Söz konusu kaynağın ABank’ın sermaye tabanını güçlendirecek olması nedeniyle önem taşıdığını belirten Öner, sağlanan fonların öncelikli olarak kurumsal ve ticari iş kollarında kullandırılmasının planlandığını belirtti.

ABank’ta Yeni Lider Müge Öner

01 Nisan 2016

ABank’ın 31 Mart’ta yapılan Genel Kurul toplantısında Müge Öner, Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. ABank’ta 18 Mart’ta bir bayrak değişimi yaşanmış, 1 Mayıs 2014 tarihinden itibaren CFO olarak görev yapan Müge Öner, Vekil Genel Müdür olarak atanmıştı.

TUNCAY ÖZİLHAN: “YENİ YÖNETİMİN YARATACAĞI SİNERJİNİN İLHAM VEREN BAŞARILARA DÖNÜŞECEĞİNE İNANIYORUM”

Müge Öner’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanması ile ilgili bir açıklama yapan ABank Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Öner’in ABank’ın geleceğe hazırlanma ve istikrarlı büyüme sürecinde, tüm ABank ailesi ile birlikte yaratacağı sinerjinin, ilham veren başarılara dönüşeceğine ve tüm paydaşlar adına en yüksek katma değeri oluşturacağına yürekten inanıyorum” dedi.

OMAR H. ALFARDAN: “ABANK YÖNETİMİNE DESTEĞİMİZ VE GÜVENİMİZ TAM”

ABank Yönetim Kurulu olarak banka üst yönetimine destek ve güvenlerinin tam olduğunu belirten ABank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Omar H. Alfardan yaptığı açıklamada, “The Commercial Bank (Q.S.C) Türkiye’yi yatırım iştahı açısından cazip ve önemli bir pazar olarak görüyor. Türkiye’de ana hissedarı olduğumuz ABank ile kaliteli bir müşteri tabanıyla sürdürülebilir büyüme bizim ana odağımızı oluşturuyor. Bu hedefe ulaşmak için sermaye artırımı da dâhil olmak üzere her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

MÜGE ÖNER: “ODAKLANDIĞIMIZ ALANLARDA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

ABank’ın odaklandığı alanlarda büyümeye devam edeceğini belirten ABank Vekil Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner, kurumsal ve ticari bankacılık alanında sundukları yüksek kalitedeki hizmetin, müşteri memnuniyeti ve büyümede büyük katkı sağladığını belirtti. Öner, kişiye özel bankacılık deneyimi yaşatmayı amaçlayan bireysel bankacılık stratejisiyle mevduat portföyünü genişletmeyi sürdüreceklerini vurguladı.

1996 yılından itibaren bankacılık ve danışmanlık sektörlerinde çeşitli görevlerde bulunan Müge Öner, 2005 - 2014 yılları arasında Ernst&Young’da Finansal Hizmetlerden Sorumlu Yönetici Ortak olarak görev yaptı. 2014’ten bu yana ABank’ta Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekilliği görevlerini yürüten Öner, evli ve iki çocuk annesi.

ABank’ta Bayrak Değişimi

19 Mart 2016

Nisan 2014’ten bu yana ABank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Meriç Uluşahin, 18 Mart 2016 itibarıyla bu görevlerinden istifaen ayrıldı. ABank Yönetim Kurulu, Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı olan Müge Öner’i Meriç Uluşahin’den boşalan görev ve sorumlulukları devralmak üzere, Genel Müdür Vekili sıfatıyla tayin etti.

1996 yılından itibaren bankacılık ve danışmanlık sektörlerinde çeşitli görevlerde bulunan Müge Öner, 2005 - 2014 yılları arasında Ernst&Young’da Finansal Hizmetlerden Sorumlu Yönetici Ortak olarak görev yaptı. 2014’ten bu yana ABank’ta Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekilliği görevlerini yürüten Öner, evli ve iki çocuk annesidir.

4.5G SIM Kart Değişikliği Hakkında Bilgilendirme

3 Nisan 2016

GSM operatörleri, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren, SIM kartı ve cihazı uyumlu müşteriler için 4.5G mobil iletişim altyapısını kullanmaya başlayacaktır.

SIM kartlarını, 4.5G ile uyumlu SIM kartlarla değiştiren müşterilerimizin internet ve mobil bankacılık kanallarına girişi aşamasında, SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin yasal düzenlemelere bağlı banka uygulamaları nedeniyle iletilememesi söz konusu olabilecektir.

İnternet ve mobil bankacılığa girişte SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin size iletilememesi durumunda;

• 444 00 55 Çağrı Merkezi’mizden
• Şubelerimizden

SMS ile tek kullanımlık şifre iletilmesi için onay verebilirsiniz.

Burada belirtilen iletişim kanalları haricinde; e-posta, SMS veya telefonla yapılan aramalarla sizden bilgi talep eden kişilere itibar etmeyiniz.
Saygılarımızla.

Fitch ABank’ın Notunu Teyit Etti

12 Şubat 2016

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABank’ın kredi notlarını teyit etti. Böylece ABank, Türkiye’de en yüksek nota sahip bankalar arasındaki yerini korudu.

Derecelendirme bültenini 12 Şubat 2016 tarihinde yayınlayan Fitch, ABank’ın yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu bir önceki yılla aynı şekilde BBB, görünümünü ise durağan olarak belirlerken, ABank’ın ana hissedarı The Commercial Bank (Q.S.C.) için stratejik öneme sahip bir iştirak olduğunu belirtti.

ABank’tan Aktif Büyüklüğünde Yüzde 23 Kredi Hacminde Yüzde 19 Artış

5 Şubat 2016

2015’in dördüncü çeyrek finansal tablolarını açıklayan ABank, sektörün üzerinde bir performansla aktif büyüklüğünü yüzde 23 artırarak 13 milyar 150 milyon TL seviyesine yükseltirken, kredi hacminde de yüzde 19 artış kaydetti.

ABank, 31 Aralık 2015 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Konsolide olmayan finansal tablolarına göre ABank, sektörün üzerinde bir performans göstererek aktif büyüklüğünü yüzde 23 artışla 13 milyar 150 milyon TL seviyesine yükseltirken, yılın başından bu yana kredi hacminde yüzde 19 artış kaydetti. Krediler aracılığı ile ekonomiye 9 milyar 345 milyon TL katkıda bulunan ABank, Ticari ve Kurumsal işkollarında toplam nakdi kredi hacminde yüzde 21 artış sağladı. ABank, yılsonu itibarıyla 59 milyon 511 bin TL kar açıklarken, bu dönemde toplam 527 milyon TL proje finansmanı sağladı.

2015 yılı finansal tablolarını değerlendiren Genel Müdür Meriç Uluşahin, konjöktürel dalgalanmaların yoğun olarak hissedildiği 2015 yılında ABank’ın aktiflerini yüzde 23 oranında artırdığını söyledi. Aynı dönemde krediler vasıtasıyla Türkiye ekonomisine 9,3 milyar TL destek sağladıklarını belirten Uluşahin, şöyle dedi:

“ABank olarak 2015’ten 2017’ye uzanan 3 yıllık planımızın ana mottosu ‘Sınıfının En İyisi Olmak’. Bu doğrultuda, odaklandığımız sektör ve alanlarda, uzmanlığımız, hızımız, verimliliğimiz, güçlü altyapı ve teknolojimizle müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda birincil bankaları olma hedefiyle ilerliyoruz. Odaklı bankacılık vizyonumuz ile kredi hacminde ivme yakaladığımız Kurumsal ve Ticari Bankacılık ile üst gelir grubuna odaklanacağımız Bireysel Bankacılık, 2016’da da ana büyüme alanlarımız olacak. Bunların yanında mobil ve internet bankacılığında da önemli adımlar atmayı planlıyoruz.”

ABank’ın Bilgi Güvenliği ve Kalite Yönetimi Sistemine Uluslararası Onay

15 Ocak 2016

"Sınıfının en iyisi olma” hedefi, “ürün, müşteri ve sektör odaklı bankacılık” stratejisini, güçlendirdiği BT altyapısı ile destekleyen ABank’ın Bilgi Teknolojileri süreç ve uygulamaları, bağımsız denetim sonucunda ISO 9001:2008 ve ISO 27001:2013 belgeleriyle uluslararası onay aldı.

ABank’ın aldığı bu uluslararası onay, “operasyonel mükemmellik, hız, teknolojik altyapı ve uzman insan kaynağı ile desteklenen odaklı bankacılık” stratejisi dahilinde Bilgi Teknolojileri süreç ve uygulamalarını da kalite ve bilgi güvenliğinden ödün vermeden geliştirip güçlendirdiğinin önemli bir göstergesi oldu.

ABank’ın Bilgi Güvenliği ve Kalite Yönetimi Sistemine Uluslararası Onay

Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliği'nin 24’üncü Maddesi uyarınca, yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler hesap sahibinin yaptığı en son talep işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden itibaren 10 yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne gelir kaydedilir.

Listede yer alan 2017 yılı içerisinde zamanaşımına uğrayacak olan hesap sahiplerinin, 10 yıllık zamanaşımı süresi dolmadan, hak sahipliğini ispatlayacak belge ve bilgilerle başvurması gerekmekte olup, başvurulmaması halinde, Kanun gereğince zamanaşımına uğramış olan yatırım hizmet ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezine devredilecektir.

Bu kapsamda olmak üzere, 2017 Yılı içerisinde zamanaşımına konu olacak hesaplar ve hesap sahiplerine ilişkin listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Ürün veya hizmet arayabilirsiniz. Kapat